Vážení členové Beagle klubu,

od 1.1.2024 jsem byl jmenován výborem BC novým předsedou BC. Rád bych se Vám krátce přestavil.

Jmenuji se Martin Peter, členem BC jsem od roku 2022. Společně s mou manželkou již 18 let vlastníme a pečujeme o malou, teď už 4člennou, bíglí smečku, máme registrovanou chovatelskou stanicí FCI Alpha Starlet. První 2 pejsky s PP – Haryka (Honey Bear Haratana) a Rinu (Xia Xyrina Sunny Side) jsme měli jen pro radost. Když nám Haryk v 16 letech zemřel, našli jsme si Foresta (Forest Fairy Suny Side), který se stal Rině společníkem a nám psem, který nám pomohl objevit svět výstav, handlingu a práce bígla v lese. Naše slabost pro bikolorní psy k nám za pár měsíců přivedla malého Baze (Bubbly Baddy Spotty Love). V těchto dnech nám před očima vyrůstá 5 měsíční trikolorní fenka Čelza (Charismatic Chelsea Sunny Side), se kterou plánujeme vlastní odchovy. Tolik k mým dosavadním zkušenostem s bígly, se kterými trávím veškerý volný čas.

Jsem přesvědčen, že i malé kroky každý den vedou k výsledku. Má silná motivace být BC prospěšný se rozhodně neobejde bez vaší podpory. Velice si vážím každého člena BC – důležitých znalostí dlouhodobých chovatelů, bohatých aktivit stálých členů pro využití neuvěřitelných kvalit bíglů, vhledů od nových členů a v neposlední řadě bohulibé činnosti jakou je pomoc bíglům, kteří nemají ve svém životě tolik štěstí nebo se ocitnou v bezvýchodné situaci.

Aktuálně BC řeší názorové neshody členů. Věřím, že můj otevřený přístup k řešení problémů povede k uklidnění situace a spolu s výborem povedeme klub ke spokojenosti jeho členů. Děkuji odstupující předsedkyni Evě Fischerové za její dosavadní práci pro klub.

Je tu nový rok 2024, nový začátek… Přeji vám všem klidnou mysl a Beagle klubu další energii pro kvalitní péči a rozvoj plemene bígl.