Kontaktní adresa

Adresa sídla klubu

Beagle Club České republiky, z.s.
Doškův mlýn 118
74762 Mokré Lazce

Fio banka 2701386507/2010
IBAN: CZ0820100000002701386507
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

DALŠÍ INFORMACE

Výbor klubu & kontakty

Formuláře a dokumenty

Členství a přihláška

Bankovní spojení a platby

Zpravodaj

Beagle Club České republiky, z.s.

Beagle Club ČR byl založen v roce 1990 a sdružuje chovatele i majitele bíglů, ať už výkonných loveckých pomocníků nebo jen rodinných společníků a kamarádů.

Kromě běžné chovatelské agendy připravuje klub pro své členy každoročně řadu zajímavých akcí, ke kterým patří tábory, výcvikové dny a vzdělávací semináře. Velmi oblíbená pro svou báječnou atmosféru jsou také víkendová setkání majitelů a příznivců bíglů pořádaná na různých místech po celé republice, zpestřená výlety do okolí, soutěžemi a společenskými večery. Velký zájem o absolvování barvářských zkoušek honičů se snažíme uspokojit pořádáním každoročně minimálně dvou klubových BZH.

Majitelé bíglů jsou lidé vesměs aktivní a soutěživí (stejně tak jako jejich psíci), a proto také výstavy jsou pravidelnou součástí jejich rodinných aktivit. Vrcholem výstavní sezony je bezesporu tradiční červnová klubová výstava bíglů se zadáváním titulů Klubový vítěz a Klubový vítěz mladých. Špičkoví zahraniční rozhodčí, které si každoročně zveme, považují za čest posuzovat na výstavách, na kterých se předvede téměř 100 představitelů plemene bígl. Velice oblíbená je i zářijová speciální výstava a zimní „malá“ klubová výstava, která se koná v lednu.

V klubu jsou srdečně vítáni všichni zájemci o plemeno bígl! Rádi zodpovíme dotazy, poradíme s koupí štěněte, výchovou, výcvikem, výstavami a chovem. Klub spravuje tyto informacemi nabyté internetové stránky a vydává klubový zpravodaj, překrásnou obrazově pojatou tiskovinu, shrnující dění v bíglím světě za určité období. V lednu 2019 klub poprvé vydal tištěný katalog chovných psů.

Zájemci o členství v klubu se mohou přihlásit velice jednoduše pomocí elektronické přihlášky.

Cíle činnosti klubu