Když jsme v polovině ledna roku 2020 řešili záchranu tří kříženců bígla z nejmenovaného útulku na Vysočině, nikdy by mě nenapadlo, že se jeden z nich (Drago) stane tak významným maskotem bíglí komunity pro rok 2020. Jeho cesta k celebritě a následně k novému domovu nebyla vůbec snadná. Do doby, než jsme ho odvezli a nabídli mu dočasný domov, zřejmě neměl s člověkem žádný úzký vztah. Jako zaškatulkovaný útěkář skončil v útulku dvakrát. Podruhé, snad aby pořád neutíkal, zůstal rok a půl zavřený v kotci. Pes plný energie poznamenaný touto událostí byl jako živelná pohroma.

V únoru se nám z útulku podařilo zachránit pouze dva psy. Drago mezi nimi nebyl. Když jsme odjížděli, slíbila jsem mu, že se pro něj vrátíme. Jsem ráda, že jsem mohla slib splnit a začátkem května odvézt Draga do dočasného domova na severní Moravě.

V dočasce se naplno projevily jeho sportovní vlohy i jeho přátelská povaha k jiným psům. Naučil se, že člověk je báječný parťák, že je příjemné mít doma gauč, plnou ledničku a někoho, kdo pohladí. Trvalo to čtyři měsíce a do krásného temperamentního psa se (kromě nás) zamilovala mladá rodina, která mu poskytla nový domov. Drago byl adoptován v září 2020.

Touto cestou moc děkujeme všem, kteří se na záchraně všech tří psů podíleli.