Kde se vzal tu se vzal… a je tady Bobík

Těmito úvodními slovy jste se, milí členové, poprvé na stránkách Zpravodaje v r. 2011 seznámili s novinkou, která obohatila výstavy českého klubu bíglů. Novinka- Putovní trofej, byla představena účastníkům klubové výstavy se zadáním titulu Klubový vítěz ve Zbraslavi. Pro ty, kdo přece jen Bobíka, jak mu všichni s oblibou říkáme, ještě nepoznali, si dovolíme malé ohlédnutí zpět do roku 2011 i 2012, kdy jsme doplňkově představili a vítězi věnovali Pamětní medaili BOB…

Bobik

Putovní trofej (r. 2011)

Na letošní klubové výstavě ve Zbraslavi se prvně předávala Putovní trofej pro vítěze s titulem BOB. Jak to všechno vzniklo a proč?

Před pár lety jsme se prvně zúčastnily prestižní výstavy „Very special show“ (VSS) v Dánsku, kde jsme mohly vidět předávání různých cen např. Nejlepšímu štěněti, nejlepšímu dorostu, vítězi BOB atd.  Byly to různé ceny jako poháry, cínové talíře a džbery, které věnovaly jednotlivé chovatelské stanice. Tyto ceny měli v držení majitelé vítězného jedince po dobu jednoho roku, do další VSS a v mezičase na ně nechali vygravírovat rok a jméno svého vítěze. Bylo vidět, že získání ceny je opravdu prestižní záležitost a vítězové si toho velmi cenili.

Tento nápad se nám líbil nejen proto, že celé výstavě to dodalo na originalitě a výjimečnosti, ale i proto, že jména vítězů budou stále na očích po mnoho dalších let.

A protože naši klubovou výstavu se zadáváním titulu Klubový vítěz, považujeme také za velkou akci klubu, chtěly jsme jí dát nejen punc vyjímečnosti, ale také ji trochu oživit něčím novým. Navíc hlavní myšlenka byla, nechat hmatatelný důkaz, mimo tištěného zpravodaje, dalším generacím v podobě putovní trofeje. Tento náš plán jsme chtěly uskutečnit již loňský rok, kdy klub slavil 20. výročí svého založení a byl by to vhodný moment pro začátek podobné tradice. Bohužel, díky okolnostem, se nám vše nepodařilo připravit včas.

Naši myšlenku nám pomohli zrealizovat a dovézt do zdárného konce manželé Holubovi, kterým patří velký dík. Především tvůrci Davidu Holubovi, který s tím měl nejvíce práce.

Vzhledem k prvotnímu zavedení této tradice u nás, jsme se rozhodly, že začneme u vítěze s nejvyšším oceněním a tím je titul BOB.

Samozřejmě s předáním Putovní trofeje souvisí i nějaké podmínky, se kterými bychom vás rády seznámily.  Podmínkou zapůjčení Putovní trofeje je, že vítěz musí být řádným členem BC ČR a musí mít trvalé bydliště v České republice. Pokud výherce toto nebude splňovat, bude  jméno jeho vítězného psa či feny vygravírováno na putovní trofej, ale bez nároku na vyvezení trofeje z České republiky.

Co na závěr dodat ……

Pokud vás naše myšlenka, zavedení tradice Putovní trofeje, oslovila a rádi byste se též na ní podíleli, splnilo se částečně naše přání. Je tu další prostor pro ocenění vítězů putovními trofejemi jako např. Nejlepší štěně, nejlepší dorost, nejlepší mladý, nejlepší veterán, klubový vítěz- fena, klubový vítěz-pes a Best Oposite Sex, ale i nejlepší pár a nejlepší skupina.

Těm všem můžete udělat radost a zároveň přispět ke psaní historických záznamů, které budou každoročně kolovat mezi námi.

Trofej věnovaly chovatelské stanice La Perlalinea, Murphy’s Law, Perla Vltavy a Sunny Side.

Medaile

Pamětní madaile BOB (r. 2012)

Další novinkou, kterou bychom vám rády představily, je medaile pro vítěze titulu BOB  zadaného na velké klubové výstavě, čili na výstavě se zadáváním titulu Klubový vítěz.

K nápadu a realizaci této novinky vedla především opakovaná vítězství zahraničních vystavovatelů na výstavách se zadáváním titulu Klubový vítěz.

Jméno jejich vítězného bígla bylo sice vygravírováno na Putovní trofeji, ale tu si zahraniční vítězové odvézt nemohli.  Proto jsme se rozhodly, že vítěz k trofeji obdrží i medaili, která mu však zůstane na památku trvale, bez ohledu na to odkud vítězný bígl bude.

Návrh a realizace medaile pochází ze stejné dílny, jako samotná Putovní trofej. Vyrobena je obdobnou technikou s použitím týchž materiálů a uložena v dárkové krabičce. Za nápad, návrh a výrobu opět děkujeme panu Davidovi Holubovi (La Perlalinea).

Věříme, že tato hmatatelná vzpomínka, příjemně potěší každého z výherců a zůstane milou památkou na významný den ve výstavní kariéře vítězných bíglíků.

Věnovaly chovatelské stanice: Sunny Side, Perla Vltavy, Murphy´s Law, La Perlalinea

Dosavadní držitelé putovní trofeje:

2010 Absolutely Spotless Zagadka (PL)
2011 Blazing Scent Aragorn (PL)
2012 Absolutely Spotless Tonia (PL)
2013 Pun Kotzky Champs-Elysees
2014 Kislev Parkn Downunder (PL)
2015 Alotorius Old Glory Way To Go (PL)
2016 Simply Royal Bees Knees (SRB)
2017 Amelie Beabby
2018 Admirable Angel Sunny Side
2019 Dialynne Breaking News
2020 Cherry On The Top Tergyan

Vítězové titulu BOB a držitelé Putovní trofeje 

BOB 2019 – Dialynne Breaking News
BOB 2019 – Dialynne Breaking News
BOB 2018 – Admirable Angel Sunny Side
BOB 2018 – Admirable Angel Sunny Side
BOB 2016 - Simply Royal Bee's Knees
BOB 2016 – Simply Royal Bee’s Knees
BOB 2015 - Alotorius Old Glory Way To Go
BOB 2015 – Alotorius Old Glory Way To Go
BOB 2014 - Kislev Parkn Downunder
BOB 2014 – Kislev Parkn Downunder
BOB 2013 - Ch. Pun Kotzky Champs - Elysees
BOB 2013 – Ch. Pun Kotzky Champs – Elysees
BOB 2012 - ICh. Absolutely Spotless Tonia
BOB 2012 – ICh. Absolutely Spotless Tonia
BOB 2011 - Blazing Scent Aragon
BOB 2011 – Blazing Scent Aragon
BOB 2010 - Ch. Absolutely Spotless Zagadka
BOB 2010 – Ch. Absolutely Spotless Zagadka