Adresa sídla klubu:

Beagle Club České republiky, z.s.
Doškův mlýn 118
74762 Mokré Lazce

Další informace:

Výbor klubu  &  kontakty

Staňte se členem Beagle Club ČR

Klubové dokumenty a formuláře

Členské příspěvky a  poplatky

Beagle Club České republiky, z.s.

Beagle Club ČR byl založen v roce 1990. Od té doby se jeho členská základna rozrostla na poměrně stabilní počet asi 500 členů, mezi nimiž jsou kromě chovatelů samozřejmě také řadoví majitelé bíglů, ať už výkonných loveckých pomocníků nebo jen rodinných společníků a kamarádů.
Kromě běžné chovatelské agendy připravuje klub pro své členy každoročně řadu zajímavých akcí. Vzhledem k tomu, že pro uchovnění bígla je podmínkou absolvování zkoušky lovecké upotřebitelnosti (konkrétně BZH nebo ZH, případně i zkoušky vloh), snažíme se tento druh výcviku co nejvíce zpřístupnit všem majitelům bíglů bez ohledu na to, zda hodlají svého psa využívat při myslivecké praxi či nikoliv. Kromě základní informační brožurky, kterou dostávají všichni noví členové klubu, a ve které se mohou dopodrobna seznámit mimo jiného i se zkušebním řádem a metodikou přípravy psa k barvářským zkouškám honičů, jsou to zejména velmi oblíbené letní výcvikové tábory. Na těchto táborech se i kynolog začátečník naučí zábavnou formou základy komunikace se psem. Kromě loveckého výcviku se účastníci táborů mohou věnovat také běžnému výcviku poslušnosti nebo oblíbenému parkúru agility, včetně bohatě sponzorovaných soutěží. Tyto tábory se zaslouženě těší každoročně velkému zájmu ze strany majitelů bíglů.
Velmi oblíbená pro svou báječnou atmosféru jsou také víkendová setkání majitelů a příznivců bíglů pořádaná na různých místech po celé republice, zpestřená výlety do okolí, soutěžemi a společenskými večery. Nesmím zapomenout ani na tradiční závod Železný bígl, který skutečně prověří fyzickou kondici psa i jeho majitele; jedná se o klasický triatlon v provedení pán a pes.
Velký zájem o absolvování barvářských zkoušek honičů se snažíme uspokojit pořádáním každoročně minimálně dvou klubových BZH.
Jak jste si mohli všimnout na kterékoliv národní či mezinárodní výstavě, plemeno bígl je vždy velmi početně zastoupeno. Majitelé bíglů jsou lidé vesměs aktivní a soutěživí (stejně tak jako jejich psíci), a proto také výstavy jsou pravidelnou součástí jejich rodinných aktivit. Vrcholem výstavní sezóny je bezesporu tradiční květnová klubová výstava bíglů se zadáváním titulů Klubový vítěz a Klubový vítěz mladých. Špičkoví zahraniční rozhodčí z Německa, Švýcarska, Rakouska nebo přímo z Velké Británie, které si každoročně zveme, považují za čest posuzovat na výstavách, na kterých se předvede více než 100 představitelů plemene bígl. V posledních letech se narůstajícímu zájmu těší také podzimní speciální výstava.
Všichni zájemci o plemeno bígl jsou vítáni v našem klubu, kde jim rádi zodpovíme případné dotazy, poradíme s koupí štěněte, výchovou, výcvikem, výstavami a chovem. Klub vydává klubový Zpravodaj, ve kterém se můžete dozvědět mnoho důležitých informací z chovu, výsledky výstav, aktualizaci chovných podmínek a poučit se ze zkušeností chovatelů.
Noví zájemci o členství v klubu se mohou obrátit na jednatele klubu- jednatel.beagleclub@gmail.com případně si stáhnout přihlášku (viz výše odkaz Klubové dokumenty a formuláře) a poslat na emailovou adresu, která je na přihlášce uvedena. Informace o chovu a případné kontakty na chovatele bíglů můžete získat také od poradkyně chovu. Stanovy Beagle Clubu ČR najdete výše v odkazu Klubové dokumenty a formuláře.

Beagle Club ČR (c) 2008 | Používá WordPress, téma Beagles od simpleArt, hostováno u GIGASERVER | Všechna práva vyhrazena.