Shrnutí činnosti klubu za první půlrok úřadování v nové sestavě:

1) Začátkem ledna vyšel klubový zpravodaj a zpožděný katalog chovných psů. Obě tiskoviny jsou stále k mání! Objednávat můžete na e-mailu redakce.beagleclub@gmail.com.
2) V letošním roce zahájil Beagle Club ČR spolupráci s firmou Delikan, nejstarší českou značkou vyrábějící krmivo pro psy. Firma Delikan se stala generálním sponzorem klubových výstav, do kterých věnovala štědré ceny pro vítěze i pro všechny umístěné jedince.
3) Proběhla zimní klubová výstava, při které byli vyhlášeni Aktivní šampioni a Kluboví šampioni. Vystavovatelé ocenili ceny pro vítěze, krásné kokardy a poháry pro všechny jedince, kteří se umístili, i zdařilé fotky z výstavy, jež pro ně výbor zajistil zcela zdarma a volně k dispozici. Reportáž z výstavy byla otisknuta na webu eCanis a v březnovém čísle časopisu Svět psů.
4) Spolupráci s elektronickým kynologickým magazínem eCanis jsme v dubnu zintenzivnili. Po celý měsíc v něm vycházely zajímavé články o bíglících. Můžete si je přečíst zde: https://www.ecanis.cz/plemena/beagle-bigl_218.html
5) Pod záštitou klubu proběhlo pražské bíglí setkání nad základní poslušností. Reportáž si můžete přečíst zde: http://www.beagleclub.cz/?p=19931
6) BC ČR vyjednal pro své členy levnější startovné na tradičním dogtrekkingu Moravským krasem Šlapanický vlk.
7) Koncem dubna proběhl pod záštitou klubu výcvikový den ve Švábenicích, zaměřený na loveckou kynologii. Reportáž si můžete přečíst zde: http://www.beagleclub.cz/?p=19986
8) Vznikla nádherná Putovní trofej pro nejlepšího psa či fenu pracovní třídy speciální výstavy. Poprvé se bude předávat letos v září. Trofej zasponzorovali Lucie Kurešová a David Kusala.
9) 1. června se zástupci Beagle Clubu zúčastnili 20. pražského setkání bíglů, Memorialu Květy Časlavské, se stánkem, ve kterém prezentovali činnost klubu a především pomoc bíglům v nouzi. Tuto akci klub také podpořil částkou 2 000 Kč na pronájem areálu a drobnými cenami pro vítěze soutěží.
10) Proběhla letní klubová výstava se zadáváním titulu Klubový vítěz ve Zbraslavi u Brna, na níž se vyhodnocovala soutěž Top výstavní bígl roku 2018 a předávala putovní trofej Vítězi plemene z klubové výstavy. Historický přehled všech držitelů putovní trofeje si můžete prohlédnout zde: http://www.beagleclub.cz/?page_id=9239
Úplně poprvé zde také proběhla soutěž o nejlepšího non-tri bígla, kterou iniciovala a zasponzorovala chovatelská stanice Alikiss Alice Čančíkové. Výbor opět zajistil krásné kokardy a poháry a pro všechny vystavovatele fotografie zdarma a volně k dispozici.
11) Před pár dny proběhl v Praze pod záštitou klubu intenzivní trénink agility pro bíglíky. Reportáž bude vyvěšena na webu.
12) Na podzim klub organizuje dvoje BZH, speciální klubovou výstavu a mistrovství republiky bíglů v agility. Sledujte FB stránky a web.
13) Někdy na přelomu září a října proběhne členská schůze. Pozvánka bude včas vyvěšena na webu i FB klubu.
14) Od začátku roku 2019 posílilo členskou základnu klubu 20 nových členů. Velice děkujeme za vaši přízeň! Těší nás, že vám záleží na kvalitním chovu bíglů s PP a že svým členstvím vyjadřujete podporu činnosti klubu.
15) Doplňujeme databázi psů: http://www.beagleclub.cz/katalog/
16) Intenzivně pracujeme na spuštění nového webu, který ve fungování klubu způsobí velkou revoluci. Doufáme, že vás potěší jeho přehlednost, doplněnost informací i nové a užitečné funkcionality. S nadějí očekáváme, že vám ho budeme moct představit do konce tohoto roku.
17) Debatujeme o oslavách výročí 30 let od založení klubu, které budeme slavit v příštím roce.

Nově zvolený výbor za sebou po půl roce zanechal ohromný kus práce. Přesto si je vědom mnoha nedostatků a malé informovanosti členů o některých aspektech své činnosti. Snažíme se tyto nedostatky řešit, ale ne vždy je to možné zcela bezprostředně. Prosíme vás proto o trpělivost. S nástupem nového webu s vámi budeme komunikovat mnohem lépe než nyní.

O činnosti iniciativy Bígl v nouzi vás budeme informovat později.

Víte, že do činnosti klubu se můžete zapojit, i když nejste členem výboru? Uvítáme pomoc s organizací výstav, BZH i jiných akcí. Víte, že i vy se můžete stát organizátorem bíglí akce a požádat klub o její zaštítění a propagaci?

Jakékoli dotazy a připomínky k činnosti klubu adresujte prosím jakémukoli členovi výboru. Kontakty najdete na webu.

Napište nový komentář
( nebude nikde zobrazen )

Můžete použít tyto značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Beagle Club ČR (c) 2008 | Používá WordPress, téma Beagles od simpleArt, hostováno u GIGASERVER | Všechna práva vyhrazena.