Příspěvky v kategorii 'Zprávy výboru'

28.10.2021 Studenec u Trutnova
O komfort se postarají členové Agility Trutnov.

INFORMACE

PŘIHLAŠOVÁNÍ

Spuštěno přihlašování na BZH Hlavenec 23.10. – 24.10.2021.

Ti co mají zkoušku splněnou budou zatím bráni jako náhradníci.

PROPOZICE

INFORMATION IN ENGLISH

POČET PŘIHLÁŠENÝCH // ENTRY STATISTICS

Pozor – Změna rozhodčích! // Attention – change of judges!

Výcvikový den a příprava na zkoušky Mokré Lazce.

Srdečně Vás zveme na výcvikový den zaměřený na lovecký výcvik a přípravu na BZH. Veškeré podrobnosti najdete v propozicích. Výcvikový den je vhodný jak pro mladé psy, začátečníky, tak i pro zkušené vůdce. Akce se koná za každého počasí.

INFORMACE

Spuštěno přihlašování na BZH Švábenice 4.9.2021. Počet míst omezen na 12 – KAPACITA NAPLNĚNA (hlásit se mohou již pouze náhradníci)!
PROPOZICE

Klubová výstava 5. června 2021
VÝSLEDKY
FOTOGALERIE

Speciální výstava 6. června 2021
VÝSLEDKY
FOTOGALERIE

Výbor BC ČR si uvědomuje, že za současné nepředvídatelné pandemické situace je nemožné regulérně uchovnit psy na základě Podmínek zařazení do chovu (závazný vnitřní předpis č. 2). Nekonají se výstavy ani zkoušky a nevíme, kdy se konat budou. Z výše jmenovaných důvodů výbor BC umožňuje využít i neuchovněné jedince a to ŽÁDOSTÍ O VRH NA VÝJIMKU.

Za dodržení Chovatelského řádu ČMKU a Chovatelských podmínek BC ČR a doložení všech potřebných dokumentů si může chovatel, zažádat o VRH NA VÝJIMKU.

Žádosti o výjimku na vrh posílejte poradkyni chovu.

Udělení výjimky není nárokové a každá výjimka bude posuzována výborem BC individuálně. Nejedná se o uchovnění jedince, ale o výjimku na vrh s neuchovněným jedincem.

Žádost je nutné podat s dostatečným časovým předstihem před krytím.

FORMULÁŘ ŽÁDOSTI

Informace pro zájemce o štěňata
V posledních měsících je patrný enormní zájem o štěňata, což způsobilo poptávku mnohonásobně vyšší než je momentální nabídka. Přestože nás zájem o plemeno bígl těší, rádi bychom připomněli, že Beagle Club nezajišťuje prodej ani rezervace štěňat a ani nevede přehled o volných štěňatech na prodej. Beagle Club ČR sdružuje příznivce plemene a zajišťuje chovatelsky-administrativní servis pro chovatele.
Všem zájemcům o štěně doporučujeme nejprve znovu pečlivě zvážit jeho pořízení a vzít v úvahu to, že bígl je lovecký pes s vysokými nároky na váš čas a pozornost, což nepomine s koncem koronakrize. Poté je vhodné kontaktovat přímo chovatele. Seznam všech uskutečněných krytí a narozených vrhů v ČR je k náhledu zde. Seznam chovatelských stanic je uveden zde.
Zároveň upozorňujeme na stále častější nekalé praktiky psích množíren, překupníků se psy a dalších podvodníků, kteří profitují z momentálního velkého zájmu o štěňata. V žádném případě nedoporučujeme pořízení tzv. „bezpapírového“ štěněte, pochybného vzhledu i povahy, bez typických znaků plemene a po rodičích bez zdravotních vyšetření.
Jste-li seriózní zájemce, trpělivě si na nového člena rodiny počkáte.

Beagle Club ČR (c) 2008 | Používá WordPress, téma Beagles od simpleArt, hostováno u GIGASERVER | Všechna práva vyhrazena.